Sveiki, Svečias
Prisijungimo vardas: Slaptažodis: Prisiminti mane
Gerb. sportininkai ir visi prijaučiantys praktiniam šaudymui, kurie norėtumėte ir galėtumėte paremti mūsų sportą.Vadovaujantis LR Gyventojų pajamų mokesčio įstatymu, kiekvienas mokesčių mokėtojas gali paskirti paramos gavėjo statusą turinčiai ne pelno siekiančiai organizacijai 1,2% (nuo 2020-01-01 galima skirti iki 1,2%) pajamų mokesčio sumos, sumokėtos per metus. Nepasinaudoję galimybe paskirti 1,2% pajamų mokesčio, juos paliekate valstybės biudžetui. (Ši parama Jums nieko nekainuoja, nebent keletą minučių skirto laiko.)
Esame dėkingi už paramą, kurią Jus suteikėte praėjusiais metais. Jūsų pagalbos dėka Lietuvos praktinio šaudymo sporto federacija organizavo pažintines atvirų durų dienas, padedama geriausiems federacijos sportininkams vykstant į  Europos ir Pasaulio čempionatus.Jums nutarus 1,2% (nuo 2020-01-01 galima skirti iki 1,2%) savo pajamų mokesčio skirti Lietuvos praktinio šaudymo sporto federacijai, tai galite padaryti kiekvienais metais nuo sausio 1 d. iki gegužės 1 d.Lietuvos praktinio šaudymo sporto federacijos paramos gavėjo kodas: 124480690
 • Puslapis:
 • 1

TEMA:

švino žala sveikatai 2021-03-17 21:28 #37035

 • PJ
 • PJ avatarasTopic Author
 • Offline
 • New Member
 • New Member
 • Žinutės: 12
 • Gauta padėkų: 3
Sveiki,

pastaruoju metu iš mano pažystamų šaulių bent 4 žmonės tyrėsi švino kiekį kraujyje, taip pat ir aš pats, visų tirtų šaulių švino kiekis kraujyje viršijo normas nuo 2 iki 5 kartų. Žinoma tai įvyko dėl mūsų aktyviai vykdomos veiklos - šaudymo, daugiausia uždarose šaudyklose.
Švino dulkės ore atsiranda po šūvio - iš kapsulės ir po kulkos deformacijos į gaudyklės ar metalinius taikinius.
Lietuvoje nemačiau nei vienos uždaros šaudyklos, kuri užtikrintų švarą ir tinkamą ventiliaciją. Kur beprisėsi, visur suodina, ore tvyro po šūvio išsiskyrę cheminės medžiagos. Visos tos dulkės nusėda ant drabužių tai pat į kvėpavimo takus, bei per rankas patenka ant maisto ir į mus. Su drabužiais tas dulkes parnešame namo savo artimiesiems, vaikams. Vaikai ypatingai jautrūs švino užterštumui. Kas seniau šaudo, žino, kad mūsų tarpe yra žmonių, kurie dėl to turi rimtų lėtinių ligų. Taip pat mūsų tarpe yra tokių fanatikų kurie kulkas lieja patys, ar "reloadina" šovinius - dažniausiai be apsaugos priemonių.

Rūpinkitės savo sveikata, naudodami kvėpavimo takų apsaugas, laikydamiesi papildomų higienos priemonių. Pridedu keletą nuorodų į rekomendacijas kaip mėginti apsisaugoti:
nvsc.lrv.lt/lt/naujienos/kuo-pavojingas-svinas
www.colorado.gov/pacific/sites/default/f...-Firing-Ranges_1.pdf
Ir vienas geras video rusų kalba, kuriuo pasidalino Ramūnas:


Nesumaišykite mano posto su skatinimu uždrausti šaudmenis su švinu.
Jums padėkojo šie nariai: Dainius, PartySan, AndrejG

Please Prisijungti or Sukurti sąskaitą to join the conversation.

 • Puslapis:
 • 1